הפורום להסכמה אזרחית שואף ליצירת שינוי חברתי נרחב בכל רמות החברה דרך עבודה עם אזרחים מרחבי הקשת האתנית, הדתית, המגדרית, הגיאוגרפית והפוליטית  בישראל

 

תוכניות: 

-כנס יפו

-פרלמנט נוער של הערים המעורבות בישראל

-אופק נשי: העצמת נשות עסקים ערביות

-דיאלוג דליברטיבי

-מה בין ארץ ואדמה: יישובים בדואים לא מוכרים

ספורט נוער בערים המעורבות בישראל

-שירותי בריאות מניעתיים לנשים ערביות

-זכויות של ערבים ישראלים בנמלי התעופה ובמעברים

-אתא: משרד לסיוע בענייני משרד הפנים

עשייה

 

"אני מאמין שהעולם מתקדם לקראת ימות המשיח. אני מאמין שעד עכשיו אנשים ידעו את מקומם במסגרת היררכיות: עמים ששולטים בעמים אחרים, גברים ששולטים בנשים וכו'. בעת זו, כל זאת הולך ומשתנה, ותודה לאל על כך. זהו מעבר לא פשוט מכיוון שעדיין ישנם רבים שמאמינים שהם יכולים לשלוט באחר. משום כך עבודתנו מתבצעת בתפר שבין עולמות שונים: בין דתי לחילוני, בין יהודים לערבים, בין העולמות של האסלאם, הנצרות והיהדות, בין איים של זהות בתוך החברה הישראלית ובין החברה בישראל ויהדות העולם, אם רק לציין דוגמאות אחדות. אנו פועלים במטרה להפוך את העולם למקום בטוח עבור אנשים בעלי מסורות, נרטיבים, השקפות עולם ואמונות שונות".

 

הרב מלכיאור דוגל ופועל למען צדק חברתי בישראל, חינוך לכל, פיוס ודו קיום, הגנה על הסביבה ויחסי ישראל והתפוצות. באמצעות פועלו, הרב מלכיאור שואף לחזק את החברה הישראלית האזרחית על מנת שהיא תאיץ שינוי חברתי משמעותי במדינת ישראל.

 

הקש להלן לקבלת פרטים

 

ארגון מוזאיקה מעודד היכרות מעמיקה עם מקורות יהודיים ומוסלמיים ודיאלוג בינאישי וקהילתי בלתי אמצעי מתוך אמונה שחיים משותפים יכולים להתקיים בצורה הטובה ביותר במסגרת המושתתת על עקרונות וערכים משותפים. מוזאיקה מספק תכניות דיאלוג למנהיגים דתיים, אנשי חינוך, מנהיגים קהילתיים ונוער.

 

תוכניות:

-תכנית ירושלים למנהיגות חינוכית בינ-דתית

-היוזמה לשלום בינ-דתי

-מנד"ת תכנית למנהיגים דתיים

-גישור: מעניקה שירותי גישור מקצועיים לבודדים ולמשפחות, שכונות וקהילות כדי למצוא פתרונות יצירתיים למצבי קונפליקט

 

רשת מיתרים מאפשרת סביבה יהודית, פלורליסטית ומשלבת שבה תלמידים מרקע דתי ומרקע חילוני יכולים לגדול וללמוד יחד בגני ילדים, בתי ספר, מכינות קדם צבאיות ומסגרות לאחר צבא במטרה לקחת אחריות על  מורשת יהודית משותפת וחזון.

 

תוכניות

-מרכזי יום

-גני טרום-חובה וחובה

-מיתרים – בתי ספר יסודיים

-מיתרים – חטיבות ביניים ותיכון

-מכינת לכיש

-מדרשת נטור – שירות צבאי וקהילתי

-בית מדרש בית ישראל

 

ארגון כולנו שואף לחזק את האופי היהודי של מדינת ישראל, לחזק את הדמוקרטיה ולטפח אחדות באמצעות הפרויקטים המגוונים שהוא מפעיל. 'כולנו'  נודע בעיקר בזכות התכנית 'חגים בקהילה', שמקיימת תפילות דתיות עבור חילונים ברבים מהחגים היהודיים. כולנו פועל בשיתוף עם 'טבע עברי' ליישום תכנית 'שמיטה ישראלית'

 

תוכניות

-חגים בקהילה

-שמיטה ישראלית (בשיתוף טבע עברי)

-מיתרים : רשת לחינוך יהודי משלב

-יום כיפור של כולנו

-ביחד:  לחברה יהודית דמוקרטית משותפת

הרב מלכיאור יסד את טבע עברי כדי שכל אדם בישראל ידע שהשנה הקרובה הינה שנת שמיטה, ושכל מי שירצה/תרצה בכך יוכל/תוכל להגשים את שנת השמיטה בחייו/בחייה באופן שמתאים לו/לה על פי השקפת עולמו/עולמה.

 

אנו מבקשים להוביל תהליך חינוכי מקיף לצד יצירת פלטפורמה רחבה שתנגיש אפשרויות לימוד ליוזמות הקשורות לשמיטה רבות ומגוונות ככל האפשר. אנו גם עושים כל מאמץ לקדם (בשיתוף ממשלת ישראל) פרויקטים חברתיים וסביבתיים מקיפים שיהפכו את השנה הזו לשונה ומיוחדת מכל שנות השמיטה שקדמו לה.